Results: Category 4 Men

Start: 9:29 am
Place # First Last City Cat Team License Age Time Diff Points
1 715 Brian OCONNOR Van Nuys, CA 4 0422537 30 00:25:50.79 30
2 709 Ingmar JUNGNICKEL San Jose, CA 4 0523326 27 00:25:51.64 +00:00:00.85 28
3 720 Cole WEBER San Francisco, CA 4 0454536 34 00:26:47.92 +00:00:57.13 26
4 703 Jonas CREAN Sonoma, CA 4 Team Swift 0496595 15 00:27:16.26 +00:01:25.47 24
5 704 Eric DASMALCHI Half Moon Bay, CA 4 0337694 21 00:27:33.49 +00:01:42.70 22
6 708 Cam JUAREZ San Francisco, CA 4 RAPHA CYCLING CLUB 0494448 25 00:27:35.09 +00:01:44.30 20
7 719 James THORPE San Francisco, CA 4 0486365 36 00:27:59.00 +00:02:08.21 18
8 706 Dominic HOLLINGDALE Pleasanton, CA 4 Team Fremont/FFBC p/b Chipotle 0499503 38 00:28:01.61 +00:02:10.82 16
9 717 FREDY RUSTRIAN San Ramon, CA 4 0501996 30 00:28:05.11 +00:02:14.32 14
10 700 Fraser BURCH Orinda, CA 4 Tieni Duro Junior Cycling Team 0484392 18 00:28:07.20 +00:02:16.41 12
11 710 Thomas KENSOK Napa, CA 4 0433709 20 00:28:10.48 +00:02:19.69 10
12 714 Aidan MCNEIL Cupertino, CA 4 NCCF/ Team Specialized Juniors 0486531 16 00:28:40.54 +00:02:49.75 8
13 712 Sean MARTIN Oakland, CA 4 LOW//Factory Racing 0386630 38 00:28:54.82 +00:03:04.03 6
14 711 Chase KING Corte Madera, CA 4 Team Swift 0484447 18 00:29:22.96 +00:03:32.17 4
15 718 Matthew SANTILLAN Fairfield, CA 4 CBRE Racing 0322792 29 00:29:39.40 +00:03:48.61 2
16 701 Paul CHOMSKY San Francisco, CA 4 0488930 29 00:30:22.18 +00:04:31.39 2
17 716 Brian ROEHRICH El Cajon, CA 4 Davis Bike Club Race Team 0495740 20 00:34:35.29 +00:08:44.50 2
DNS 702 Joel CHRISTENSON Davis, CA 4 0524510 26
DNS 705 Michael DUFFY San Francisco, CA 4 0458131 33
DNS 707 Jacob JORDAN San Jose, CA 4 Team Mikes Bikes p/b Equator Coffees 0367266 41
DNS 713 Andrew MATHIESEN Santa Rosa, CA 4 Team Swift 0494325 14
Field: 21 of 21

Classification: Elite 4

Stage Race classification after Stage 2 (am): Altamont Time Trial
Place # First Last City Cat Team License Total
1 715 Brian OCONNOR Van Nuys, CA 4 0422537 67
2 720 Cole WEBER San Francisco, CA 4 0454536 64
3 709 Ingmar JUNGNICKEL San Jose, CA 4 0523326 63
4 714 Aidan MCNEIL Cupertino, CA 4 NCCF/ Team Specialized Juniors 0486531 57
5 704 Eric DASMALCHI Half Moon Bay, CA 4 0337694 52
6 717 FREDY RUSTRIAN San Ramon, CA 4 0501996 52
7 710 Thomas KENSOK Napa, CA 4 0433709 42
8 700 Fraser BURCH Orinda, CA 4 Tieni Duro Junior Cycling Team 0484392 35
9 703 Jonas CREAN Sonoma, CA 4 Team Swift 0496595 34
10 711 Chase KING Corte Madera, CA 4 Team Swift 0484447 29
11 719 James THORPE San Francisco, CA 4 0486365 28
12 708 Cam JUAREZ San Francisco, CA 4 RAPHA CYCLING CLUB 0494448 23
13 706 Dominic HOLLINGDALE Pleasanton, CA 4 Team Fremont/FFBC p/b Chipotle 0499503 23
14 716 Brian ROEHRICH El Cajon, CA 4 Davis Bike Club Race Team 0495740 16
15 718 Matthew SANTILLAN Fairfield, CA 4 CBRE Racing 0322792 15
16 701 Paul CHOMSKY San Francisco, CA 4 0488930 11
17 712 Sean MARTIN Oakland, CA 4 LOW//Factory Racing 0386630 9
Total: 17 athletes

Team Classification: Elite 4

Classification after Stage 2 (am): Altamont Time Trial
No classification
Table notes: