HDN Holiday Carnival p/b LAVRA (Sat pm)
HDN Holiday Carnival p/b LAVRA (Sat pm) – Saturday Dec. 17, 2022
Schedule

Omnium

Omnium: Men P1-3

Place # First Last City Team Age Points
1 188 Eddy HUNTSMAN ButcherBox Cycling p/b LOOK 20 24
2 183 Hayden STRONG Marian University 24 16
3 178 James HILYER 26 11

Omnium: Women Open

No standings

Omnium: Men 4/Novice

Place # First Last City Team Age Points
1 197 Wyatt FUNK 26 28
2 198 Noah SHAW 27 18
3 209 Luis STECKBECK 29 13

Omnium: Juniors 12 & Under

Place # First Last City Team Age Points
1 204 Sebastian PENA 12 21
2 201 Miles MCGUINNESS 11 15
3 203 Dylan PANOUSSI 11 9

Omnium: Juniors 13-16

Place # First Last City Team Age Points
1 190 Phillips CLAUD IV Team Santini USA p/b Murphy Capital Advisors Team 14 21
2 210 Arjuna BURGOS BOOST CycleSport 12 11
3 199 JACK DIGENAN 14 10

Session 1: Session 3: Saturday afternoon

Racing starts: 2:00 pm

Omnium Round 1

1500 m Final: Men P1-3

Place # First Last City Team Age Points
1 188 Eddy HUNTSMAN ButcherBox Cycling p/b LOOK 20 7
2 178 James HILYER 26 5
3 177 Daniel SUMMERHILL Best Buddies Racing 33 3

Super Sprint: Women Open

No results

Points: Men 4/Novice

Place # First Last City Team Age Points
1 197 Wyatt FUNK 26 7
2 209 Luis STECKBECK 29 5
3 198 Noah SHAW 27 3

Scratch: Juniors 12 & Under

Place # First Last City Team Age Points
1 204 Sebastian PENA 12 7
2 201 Miles MCGUINNESS 11 5
3 203 Dylan PANOUSSI 11 3

Scratch: Juniors 13-16

Place # First Last City Team Age Points
1 190 Phillips CLAUD IV Team Santini USA p/b Murphy Capital Advisors Team 14 7
2 210 Arjuna BURGOS BOOST CycleSport 12 5
3 199 JACK DIGENAN 14 3

Omnium Round 2

Super Sprint: Men P1-3

Place # First Last City Team Age Points
1 188 Eddy HUNTSMAN ButcherBox Cycling p/b LOOK 20 7
2 172 Clever MARTINEZ Greenacres, FL Miami Blazers 32 5
3 178 James HILYER 26 3

Points: Women Open

No results

Win and Out: Men 4/Novice

Place # First Last City Team Age Points
1 197 Wyatt FUNK 26 7
2 198 Noah SHAW 27 5
3 209 Luis STECKBECK 29 3

Elimination: Juniors 12 & Under

Place # First Last City Team Age Points
1 204 Sebastian PENA 12 7
2 201 Miles MCGUINNESS 11 5
3 203 Dylan PANOUSSI 11 3

Elimination: Juniors 13-16

Place # First Last City Team Age Points
1 190 Phillips CLAUD IV Team Santini USA p/b Murphy Capital Advisors Team 14 7
2 199 JACK DIGENAN 14 5
3 210 Arjuna BURGOS BOOST CycleSport 12 3

Omnium Round 3

Points: Men P1-3

Place # First Last City Team Age Points
1 183 Hayden STRONG Marian University 24 7
2 188 Eddy HUNTSMAN ButcherBox Cycling p/b LOOK 20 5
3 177 Daniel SUMMERHILL Best Buddies Racing 33 3

Win and In: Women Open

No results

Scratch: Men 4/Novice

Place # First Last City Team Age Points
1 197 Wyatt FUNK 26 7
2 198 Noah SHAW 27 5
3 209 Luis STECKBECK 29 3

Snowball: Juniors 12 & Under

Place # First Last City Team Age Points
1 204 Sebastian PENA 12 7
2 201 Miles MCGUINNESS 11 5
3 203 Dylan PANOUSSI 11 3

Snowball: Juniors 13-16

Place # First Last City Team Age Points
1 190 Phillips CLAUD IV Team Santini USA p/b Murphy Capital Advisors Team 14 7
2 205 Emy SOLIS SDBC Powered by Bonnici Law Group 13 5
3 210 Arjuna BURGOS BOOST CycleSport 12 3

Omnium Round 4

Win and In: Men P1-3

Place # First Last City Team Age Points
1 183 Hayden STRONG Marian University 24 7
2 188 Eddy HUNTSMAN ButcherBox Cycling p/b LOOK 20 5
3 178 James HILYER 26 3

1500 m Final: Women Open

No results

Elimination: Men 4/Novice

Place # First Last City Team Age Points
1 197 Wyatt FUNK 26 7
2 198 Noah SHAW 27 5
3 211 Jordon SMITH North Hollywood, CA FLX Racing Team 27 3

Madison

Madison: FATC Development Madison

Place # First Last Team
1
3
Krystian STANKIEWICZ
3
Donnie MARQUEZ Big Orange Cycling p/b Beachbody Performance
2
53
Odinn THORDARSON
53
Louis BONILLA
3
51
John BERGMAN
51
Vidal ESTRADA